Konyha

Whispers of the Night


 

Share

Konyha

View previous topic View next topic Go down
AuthorMessage
Christiana Carter
Christiana Carter
I'm a human, please don't hurt me.
✤ Posztok száma : 31
✤ Regisztráció : 2014-04-14
: Konyha Tumblr_inline_mhrlmy5sGK1qz4rgp
✤ Foglalkozás & hobbi : Ingyenélő

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptySun Apr 20, 2014 12:42 pm




Ian & Chris


Mint aki egy hete nem evett, úgy kukáztam a hűtőben, de semmire sem fájt a fogam, így aztán csak egy pohár vízzel tértem vissza a pulthoz, ahol is Ian, már nagyon mérges volt, de nem igazán foglalkoztam vele. Csak nyugodtan leültem, és kortyolgattam a vizet.
Mégis mindaz, amit a fejemhez vágott, elgondolkoztatott.
Oly' könnyen vághatnám hozzá, hogy minden az ő hibája, de nem teszem, hiszen tudom, hogy ez nem igaz. Én vagyok ilyen, én tehetek erről, de nem akarok, nem tudok változni. Igenis figyelek rá, csak néha elkalandozok. Mindenkivel megesik az ilyen. Nem vagyok tökéletes, ezt megtanultam már nagyon rég, de tudom, ha nagyon akarok valamit, azt el tudom érni.
Most is elértem, hogy Ian véglegesen magához térjen...
Tudtam, hogy nem fog repesni a boldogságtóól, ha szó nélkül beállítok, de akkor is... Ha látni akartam? Nem vagyok már kislány, akit csak úgy a szobájába lehet zavarni, ha valami rosszat csinált. - Tökéletesen tisztában vagyok a hibáimmal - morrantam fel, de nem néztem rá. Pont úgy éreztem magam, mint egy kölyök, amikor rosszat tett, de még ő van megsértődve, mikor rá mernek szólni. Annak ellenére, ami a múltban történt köztünk, őt érzem egyedül családtagomnak, és persze az anyját. Csodálkozik, hogy ennyire ragaszkodom hozzá? Mégis csak ő nevelt fel.
Aztán fennakadtam az önző szón. Mondanom sem kell, ez betette nálam a nagykaput. Azonnal felálltam, és mérgesen a két szeme közé néztem.
- Még te tartasz nekem beszédet az önzőségről? - kérdeztem felháborodva, de nem emeltem fel a hangom. Aztán, végre eljutottak hozzám az utolsó szavai is, amik nem kis meglepetést okoztak. - Várj, mit mondtál?
Persze már elfordult, így nem láthattam az arcát, ami még inkább felkorbácsolta az idegeimet, de azért próbáltam csak az utolsó szavakra koncentrálni.
Szóval aggódik értem. Ezt nem valami kedvezően mutatja ki, de legalább aggódik, ami annyit tesz, fontos vagyok neki. Ez pedig túl jó ahhoz, hogy most haragudjak rá.
Újra vigyor került az arcomra, majd szinte szárnyalva a boldogságtól, hátulról megöleltem, had érezze még rosszabbul magát. Gonosz vagyok, tudom.
- Te vagy az egyetlen, akiben bízhatok, akit a családomnak hívhatok - mondtam a hátának, és lassan el is engedtem. - Ne csodálkozz azon, hogy hirtelen megjelenek, mikor már jó ideje nem is hallottam felőled. Szóval tedd félre a haragodat és egyszer, próbáld meg az én szememmel nézni a világot. Csak egy pillanatra.
Mosolyom levakarhatatlannak minősült, még akkor is vigyorogtam, mikor ezeket mondtam. Most már biztos, hogy nem csak egy kolonc vagyok neki, csak egy ostoba tévedés.
Hát ez túl szép, hogy igaz legyen.
Aztán a hirtelen témaváltás lehervasztotta a mosolyom, de csak bólintottam, amit persze nem láthatott. Figyeltem távolodó alakját addig, míg el nem tűnt a szemem elől, aztán én is elindultam a bőröndömért, hogy elfoglaljam a vendégszobát.

note: Köszi a játékot! Mikor lesz a kövi? *-*

Back to top Go down
Nathaniel Maxwell
Nathaniel Maxwell
✤ Posztok száma : 64
✤ Regisztráció : 2014-04-04

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptySat Apr 19, 2014 1:16 pm





Christiana Carter


F áradtság. Ha van valami amit nagyon utálok, sok más dologgal egyetemben, akkor ez az. Utálom amikor fáradt vagyok, és nem hagynak aludni hajnalok hajnalán. Elismerem, hogy más esetben egész éjjel ébren vagyok, de akkor társaságom is van. Egy ilyen nap után viszont nem vágyom másra, csak egy kis pihenésre. Ha jobban belegondolok, akkor Chris felbukkanása az egyetlen ok amiért még nem húzom a lóbőrt. A sok beszédnek hála viszont kezdek felébredni, és ha ez így megy tovább, akkor Chris megfogja kapni a magáét. Csak győzze kivárni. a zöldségekre tett megjegyzésén álmos fejjel elhúztam a számat és egy morgós 'hüm' hangot adtam ki. Ásítottam egy nagyot, majd belekezdtem a monológomba. Fogadott húgom végül, aki nem is sejti miért maradt életben azon kívül, hogy még túl fiatal voltam akkor, most elmerül a hűtő mélyében. Épp befejeztem a beszédet amikor kimászott a hűtőmből. Ha találok benne egy hajszálat akkor megtanítom repülni az emeleti teraszomról. De úgy tűnik, hogy előtte levakarom a vakolatot. Megint nem figyelt rám. Mindig ezt csinálja. Ezzel is az idegeimre tud menni. Lehajtottam a fejemet egy pillanatra és amikor újra felemeltem, hogy rá nézhessek akkor egy szokásos szigorú pillantást vetettem felé. Azt hiszem most már sikerült felébrednem.
- Épp erről beszéltem. - állok fel - Sosem figyelsz arra amit mondok. Hogy tanítsalak meg így bármire is? Egyik füleden be, a másikon ki. Az élet kemény, és ha tanulni akarsz akkor figyelned kell. Hányszor kerültél már bajba emiatt? Hm? - hangom egy kicsit felemeltem. Mostanra már teljesen felébredtem és képes lettem volna leharapni a fejét is ennek a lánynak. Szóban sort is kerítek rá.
- Mégis hogy képzelted, hogy csak úgy eljössz anyámtól? Egyáltalán szóltál erről valakinek? Tudod, hogy ez mekkora felelőtlenség volt a részedről? Hogy te mekkora egy önző nőszemély vagy! Rám nem is gondoltál? És ha bajod esik az úton, akkor mit csinálok? - opsz. Még a hangvételem is a végére egy kissé aggódóra sikeredett. Ezt most szúrtam el. Biztos észre veszi. Nem is bírtam tovább szigorúan nézni. Elfordultam tőle és ökölbe szorított kezekkel bámultam magam elé. Néha annyira elszeretném magamat átkozni... talán sikerült is, mert Chris mindig a nyakamon lóg és előszeretettel mászik az idegeimre. Őszintén szólva meg sem érdemlem a szeretetet. Az évek során megkedveltem ezt a lányt, még ha nem is szoktam kimutatni ezt, csak akkor amikor bajban van... vagy még akkor sem. De ezzel sikeresen vége is lett a tervemnek. Bármennyire is nagy szörnyeteg vagyok, azért még sem akkora, hogy a tervemet véghez vigyem. Már nem is tudnám, túlságosan hozzám nőtt, amit be vallok; a sok idegeskedés és veszekedés ellenére is... örülök neki. Jaj szegény fejemnek. Mindegy. Elég is ebből.
- A vendég szoba a tiéd lehet. Az emeleten jobbra a második ajtó. Balra a fürdőszoba. Az első ajtó az én szobám. - mondtam neki gyorsan témát váltva, de nem fordultam meg. Kicsit dühös lettem. Magamra is és rá is. Bár nem tudom melyikünkre jobban és pontosan miért. Őszintén szólva most le kellene torkollnom Chris-t, de ez nem lenne a legjobb ötlet ebben a helyzetben. Inkább fogtam magamat és felmentem a szobámba. Felviharzottam egészen pontosan és bezártam magam mögött az ajtót. Van egy olyan érzésem, hogy a beszélgetésünknek nincs vége. Reggel biztosan fojtatódni fog, de ma hajnalra elég volt...


words: 534 music: honestly note: ha akarod, folytassuk a nappaliban. ha ide írtál, akkor írok oda elsőnek Smile ha nem akarod, akkor zárd le a játékot és ebben az esetben, köszönöm Smile

made by Rew

Back to top Go down
Christiana Carter
Christiana Carter
I'm a human, please don't hurt me.
✤ Posztok száma : 31
✤ Regisztráció : 2014-04-14
: Konyha Tumblr_inline_mhrlmy5sGK1qz4rgp
✤ Foglalkozás & hobbi : Ingyenélő

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptySat Apr 19, 2014 11:51 am




Ian & Chris


Hogy ez az ember miért ilyen lehangoló általában? Furcsa volt nekem ez az Ian, aki ilyen "korai" órában kómásan téblából a konyhában, nemhogy valami macát hajtana fel, vagy bulizna, vagy mit tudom én mit. Ehelyett itt issza a vizet, pislog mint egy levelibéka és ölelget. Nem tudom mit történhetett vele, de ez így nem stimmel. Jó, oké, mikor én vagyok hót álmos, én sem viháncolok úgy mint általában, de akkor is... Ez az Ian annyira más.
- Miért kell neked ennyire őszintének lenned? Legalább kelthetnél bennem egy cseppnyi reményt - lesajnáló pillantást vetettem rá, de inkább a hűtő tartalmával foglalkoztam. - Ja, a zöldségben is annyi értelem van, mint benned most - mutattam fel egy répát, majd vissza is tettem, hogy kutassak tovább. Tényleg tele volt minden finomsággal, de egyiket sem kívántam igazán. Talán nem is vagyok annyira éhes, mint gondoltam.Talán azért egy jól megszokott mogyorós szendviccsel kezdhetnék valamit. Most nem volt kedvem nekiállni tojást sütni meg miegymás.
Végül csak lehangoltan becsuktam a hűtő ajtaját és kérdőn néztem Ianre. Valahogy épp abban a pillanatban fejezhette be a mondókáját.
- Hmm? - néztem rá nagy értelemmel. - Bocs, nem figyeltem.
Végül csak megfogtam egy poharat, amit már nem is tudom honnan vadásztam elő, majd töltöttem bele vizet és visszaültem a pulthoz. A kezdeti boldogság, hogy újra láthatom Ian-t, mint egy jól megrajzolt kép, azonnal tovaszállt a szélben. Persze, még mindig örültem, hogy vele lehetek, de ez a kekeckedés, egyáltalán nem jött most jól; és már megint én toltam el mindent. ha nem jövök ezzel a felnőtté válás dologgal, akkor nem lyukadunk ki itt.
Ám meg kell mondjam, tényleg nem akarok senki terhére lenni, még ha ez a nagyra nőtt élő konokság meg is érdemelné. Soha nem leszek igazán felnőtt, ezt tudom, de én így érzem jól magam. Mégis szeretnék legalább picit a saját lábamra állni. Ian édesanyja nagyon sokat segített, ahogy én is neki, de ideje lenne törlesztenem mindazt, amit adott. Így felkerekedtem hát, hogy meglátogassam bátyámként szeretett ismerősömet, és keressek valami munkát. Jó lenne már tudni, mi végre vagyok ezen a földön. Biztos nem azért, hogy Iant bosszantsam, bármilyen tehetséges is vagyok benne.
Unottan támasztottam a fejem a pulton, várva, hátha megismétli az iménti mondandóját.



Back to top Go down
Nathaniel Maxwell
Nathaniel Maxwell
✤ Posztok száma : 64
✤ Regisztráció : 2014-04-04

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptyWed Apr 16, 2014 8:59 pm





Christiana Carter


K ellett nekem kinyitnom a számat. Kellett ennek a lánynak idejönnie. Miért nem tudott volna ott maradni anyámmal, ahol rendesen főznek rá és hála édesanyám jó szívének még mindent meg is kapott. Néha komolyan elgondolkozom azon, hogy miért nem öltem meg akkor. Hogy gondolhattam tizenhat évesen, hogy képes leszek vigyázni rá? Mondjuk, elég érdekes és szép időket éltünk meg már akkor is, a panelházban. Miénk volt a környék, bár mindig megtiltottam Chris-nek, hogy elhagyja a lakást. Akkoriban sokat mászkáltam farkassá változva és szerintem mondanom sem kell, hogy mennyire másak voltunk mind a ketten. Na jó, Chris talán csak külsőre változott meg.
Sosem volt szokásom másokat ölelgetni, és magamhoz húzni, hacsak nem egy kis kalandról volt szó, de ezúttal igenis szerettem volna magamhoz húzni ezt a kis lükét. Mint mindig mindent, ezt is elrontotta. Nem csináltam ügyet belőle. Figyeltem ahogy feláll a székről és előadja magát. Miután befejezte a feladatosztást, teljesen komoly arccal álltam előtte. Végül felcsúszott az egyik szemöldököm. egy ideig így álltam, majd a következő kérdés vált leolvashatóvá az arcomról: Ezt most komoly? Egy mély levegőt vettem mielőtt megszólaltam volna:
- Sehogy. - ahhoz képest, hogy mennyire felkészültem egy igazi monológra, és milyen mély levegőt vettem, tök gyorsan vágtam rá szavaira ezt az egyszerű mondatot. Egyik kezemmel a mellettem lévő pultra támaszkodtam és úgy figyeltem Chris-t, aki a hűtő felé vette az irányt. Nem fordultam felé, csak a kérdése után.
- Tele van a hűtő normális kajákkal. De, hogy mennyi értelem férhet egy zöldségbe, tekintettel arra, hogy te is zöldségeket beszélsz... és, hogy egy kis sonkába mennyi értelem férhet, hát... erre nem tudok válaszolni. Még sosem kezdtem el beszélgetni a hűtő tartalmával, de ha szerinted ez olyan jó, és értelmes is tud lenni egy étel, akkor egyszer kipróbálom. - mondtam miközben teljesen a pult, és Chris felé fordultam. Alkarjaimmal a pultra támaszkodtam és úgy figyeltem a fiatal nőt, aki ha más lett volna akkor talán alaposabban is szemügyre veszem a fenekét, ha már ennyire mutogatja. Hangomban érződött valami, ami tökéletesen illett a szavaimhoz. Bár komolynak tűnhettem a nagy artikulálásom ellenére is, azért valami játékosság érződött minden egyes kiejtett hangban. Igazából a hűtő tényleg tele volt mindenféle finomsággal. Sonka, szalámi, tojás, tej, vaj, stb... szóval, ha nagyon akarnám akkor akár még 10 embert is jól tudnék lakatni, de ha Chris-ről van szó... nos, mint még mindig tini jellemű lány, eléggé kényes ezen a téren is. De nem is várhatok tőle mást, azt hiszem. Sosem fog felnőni.
- Na és... hogy képzelted ezt az egész tapasztalat szerzős dolgot? Hogyan taníthatnálak meg bármire is, ha sosem figyelsz arra amit mondok? Sosem csinálod amit kérek. Ebből is hányszor kerültél már bajba? Két kezemen se tudnám megszámolni, de még a lábujjaimmal is kevés lenne a szám.
Már nem akartam neki mondani, hogy azon felül, hogy nem segítek neki, ha egyedül próbálná meg a felnőtté válást, ami talán a legjobb lenne, akkor nem hagynám neki. Túlságosan is féltem én ahhoz, de ezt sosem mutattam ki. Mindig is távolságtartó voltam, de valahogy mégis közvetlen. Néha, volt egy-két pillanatunk amikor igazán jól kijöttünk egymással, de azok szó szerint csak pillanatok voltak. Hangomban próbáltam komolyabb lenni, mint eddig voltam, de a hűtő tartalma hangulat még bennem volt, de igyekeztem. Csendesen és türelmesen vártam a választ miközben figyeltem, hogy Chris elmerül a hűtőben, és remélhetőleg talál is benne valamit, amit ő maga is ehetőnek talál. Kicsit furcsán néznék rá, ha kitalálná, hogy nincs itthon kaja. Utolsó esetben egy pizzát tudok felajánlani, ami egy hozzá hasonlónak még be is jöhetne, de a fagyasztóban van. De... ilyen későn pizzát enni?


words: 588 music: honestly note: -

made by Rew

Back to top Go down
Christiana Carter
Christiana Carter
I'm a human, please don't hurt me.
✤ Posztok száma : 31
✤ Regisztráció : 2014-04-14
: Konyha Tumblr_inline_mhrlmy5sGK1qz4rgp
✤ Foglalkozás & hobbi : Ingyenélő

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptyWed Apr 16, 2014 8:03 pm




Ian & Chris


Én aztán tényleg nagy mázlista vagyok Ian arcát eltekintve. Ilyenkor már régen leordította volna a hajam, ha nem lenne ennyire kómás. Mulattatott ez a helyzet, de már csak jó szándékból sem röhögtem ki, inkább a konyhával foglalkoztam. Megjegyzésére egy pillanatra elhúztam a szám, de mivel nem számítottam másra, mosolyogtam tovább, és végül letettem a hátsóm az egyik székre. Végül egy nagyobb szünet után, végre rászántam magam, hogy elmondjak valamit, ami talán felébreszti, és gyorsan túllehetünk az egész huzavonán.
Hát, az első két mondaton még jót mosolyogtam, de ahogy egyre többet mondott, elhúztam a szám, és elfordítottam a fejem, hogy még véletlenül se nézzek rá. Igaza volt abban, amit mondott, ami még inkább kedvemet szegte. Egyszerűen gyűlölöm, mikor ilyen közvetlenül elmondják a hibáimat. Nem tagadom, megsértődtem. Durcásan felhúztam az orrom és rá sem néztem. Legszívesebben az arcába dörgöltem volna, hogy ez nem egészen az én hibám, hogy ilyen lettem. De úgy tűnik ő is rájött erre, mert már csak azt vettem észre, hogy ölel. Most rajtam volt a meglepődés sora. Nem sűrűn ölelget Ian, ezért is engedtem el olyan hamar, mikor megérkeztem. Most is kibújtam az ölelésébe, és egyből a szemeibe néztem.
- Jól van, akkor íme a feladatod - tártam ki két kezem, majd megpördültem, mintha csak egy új ruhát mutatnék meg magamon. - Taníts meg rá, hogyan lehetek önálló, ha már mindent a hátsóm alá toltál, életem során, ennyit még igazán megtehetsz.
Nem vagyok egy zsarolós fajta, de ha Ianről van szó, tehetek kivételt.
- Hogyan fogunk neki? - kezdtem belelkesülni, még így éjjel két óra körül is. Nem sűrűn érdekelt az idő múlása, én éjjel nappal képes vagyok pörögni. - Bár lehet, hogy nem is tőled kéne kérnem ezt, hiszen elég volt a hangod, hogy elérj valamit. - mondtam cinikusan, majd egy színpadias sóhajjal felálltam, és kutatni kezdtem valami ehető után a hűtőben. - Mi van... nincs valami értelmes kajád? - néztem rá egy két perces kutatás után.



Back to top Go down
Nathaniel Maxwell
Nathaniel Maxwell
✤ Posztok száma : 64
✤ Regisztráció : 2014-04-04

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptyWed Apr 16, 2014 7:26 pm





Christiana Carter


A zt hittem, hogy az egyetlen dolog ami meg tud leni mostanában az néhány rajongó vagy kotnyeles újságíró lenne. Elvégre teljesen váratlanul jöttem el Los Angeles-ből. Hivatalosan lett volna még egy fellépésünk ott, de nem akartam maradni. Teljesen spontán és megrendíthetetlenül döntöttem úgy, hogy New York-nak vetem az irányt. Egy bulis utazás, a szépséges autómmal és máris megérkeztem abba a városba, ahol a Szex és New York nem csak egy sorozat, hanem maga a valóság. Úgy gondoltam, hogy itt végre kedvemre tombolhatok, és valamilyen szinten ez meg is történt, de még sok időt szándékozok eltölteni ebben a nagyon is vonzó városban. Abban reménykedtem, hogy itt senki sem fog megzavarni és örök szingliként át bulizhatom az éjszakákat. Hát... azt hiszem ebben épp az imént akadályoztak meg. Terveimet egyetlen tollvonással húzta át Chris. Ilyenkor tudnám megfojtani. Igazából akkora szerencséje van, hogy most nem ébredtem fel eléggé egy ordibáláshoz. Többször megdörzsölöm az arcomat és a szememet, végül pedig ásítok egy hatalmasat.
- De jó nekem. - morogtam az orrom alatt, mint aki nem örül nagyon a dolognak. Első két mondatára reagáltam ezt, és ha őszinte akarok lenni, akkor tényleg nem hiányzott most az életembe ez a lány. Figyeltem a mozgását; azt, hogy merre megy, mit csinál és hogyan mozdulnak az arcizmai. Azt hinné az ember, hogy ennyi idő után már megismertem minden egyes mozzanatát, de sajnos, még mindig tud meglepetéseket okozni. Nem is keveset. Viszont, én is gyakorta meglepem őt, bár nem értem min szokott annyit csodálkozni. A hosszú hatás szünet elég volt arra, hogy szemem megszokja a lámpa fényét, és végre kezdjek valami normálisabb formát ölteni. Kezeimmel a konyhapultra támaszkodtam és a lányt figyeltem. Aztán végre megszólalt. Igazából sok kérdésem lett volna hozzá, de egyenlőre hagytam, hogy ő beszéljen. Minek faggatózzak, ha magától is megválaszolja a fel nem tett kérdéseket? Szavaitól nevethetnékem támadt. A nevetésemet igyekeztem visszafojtani, ami így egy orrhang, torok, morgás és valami hasonló dolgok keveréke lett. az így kapott koktél elég érdekes hanggá vált. Még a fejemet is elfordítottam. Hitetlenkedő tekintettem fordultam vissza Chris felé.
- Te? Te és a munka? Na ne röhögtess. Chris, soha életedben nem kellett megküzdened semmiért. Soha nem jártál iskolába, nincsenek tapasztalataid az életben... minden eléd volt téve. Így nem fogsz tudni boldogulni. Hiányoznak a tapasztalatok. Csak ahhoz értesz, hogy bajba keveredj. Szerinted eddig miért volt ennyi baj körülötted? Nem értsd félre, jó fejed van és okos vagy, de a tapasztalataid nem alakultak ki. A sok baj azért volt, mert ezeknek a hiánya miatt kitudtak használni. Áttudtak verni. Chris... - itt elakadt a szavam. Ekkor vettem észre, hogy úgy beszélek, mint egy védelmező apa vagy nagy testvér. Tekintetem nem vettem le a lányról, de kikerekedett szemeimből szerintem ős is rájött, hogy mi járhat a fejemben. Végül egy nagy sóhaj hagyott el. Elengedtem a pultot és kiegyenesedtem. Elindultam Chris felé, hogy megöleljem és szorosan magamhoz húzzam. Bármennyire is megfojtottam volna, vagy kidobtam volna az ablakon, most inkább ezt akartam. Ez jobban illett ide. De várjon még egy kicsit és megkapja a magáét. Nem ússza meg komolyabb kiabálás nélkül. Ha kell bezárom a vendégszobába. Tényleg! Akkor ezentúl nem lesz vendég szoba, mert neki is kell valahol aludnia. Az én ágyamba ugyan nem jön be! Különben hova tenném a nőimet? Jaj, hogy ebből is mennyi balhé lesz, te Szentséges Ég!


words: 542 music: honestly note: -

made by Rew

Back to top Go down
Christiana Carter
Christiana Carter
I'm a human, please don't hurt me.
✤ Posztok száma : 31
✤ Regisztráció : 2014-04-14
: Konyha Tumblr_inline_mhrlmy5sGK1qz4rgp
✤ Foglalkozás & hobbi : Ingyenélő

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptyWed Apr 16, 2014 8:55 am




Ian & Chris


Hirtelen nem tudtam eldönteni, hogy én vagyok olyan piszkosul szerencsés, hogy Ian meg sem tud szólalni, vagy inkább kezdjek el aggódni érte. Már akkor morognia kellett volna, mikor még meg sem látott, de az ábrázatát elnézve, eléggé megleptem a jelenlétemmel. Pofátlan mázliságomon még inkább elmosolyodtam, nem is beszélve Ian kómás, döbbent képéről. Elég nagy erőfeszítésembe telt, hogy ne röhögjem ki szegényt.
- Látom, hosszú napod volt - mondtam csevegő hangon, miközben körülnéztem a konyhába, majd lassan elindultam, hogy tüzetesebben is körbe nézzek. - Meguntam a kisvárost, többre vágytam, és egyébként is, látni akartalak - néztem rá egy pillanatra, hogy nyomatékosítsam az előbb hangzottakat, majd visszafordultam a fehér márványpulthoz. Végighúztam rajta az ujjam, mint a filmekben, mikor azt ellenőrzik, mekkora is a tisztaság.
Direkt hagytam egy kis szünetet, hogy feleméssze a dolgot, plusz, gondolom hamarosan lerohan a kérdéseivel, de ahhoz talán előbb fel kellene ébrednie. Nem akarom holnapra hagyni ezt a beszélgetést, mert kipihenten, sokkal rosszabb. Most még elég... kellemes.
Végül letettem magam az egyik bárszékre és onnan pislogtam Ianre. Még mindig elég kómás volt, én mégis vigyorogtam tovább. Örültem, hogy láthatom. Az, ami a múltban történt, nem gátolt meg abban, hogy megszeressem, hiszen ő nevelt fel engem. Olyan nekem, mint a bátyám. Sőt, jobb mint a bátyám, mert az is volt nekem, de ő... inkább hagyjuk, nem is nagyon emlékszem már rá.
- Tudod, arra gondoltam, keresek valami munkát ebben a nagyvárosban és végre saját életet kezdek - mondtam tárgyilagosan. Bár elég furcsán hangzik ez az én számból. én, az örök gyerek, akik megpróbál felnőtt lenni. Katasztrófa. Azon se lepődnék meg, ha most Ian Könnyűszerrel felkapna és vinne az első dilidokihoz. Bár, talán ez a mondatom sikeresen felébreszti annyira, hogy ne keljen neki két perc mire felfog egy egész mondatot. Talán nem is gondoltam komolyan...
Az biztos, hogy tehet bármit, engem akkor sem fog innen egykönnyen elüldözni még egy jó darabig.



Back to top Go down
Nathaniel Maxwell
Nathaniel Maxwell
✤ Posztok száma : 64
✤ Regisztráció : 2014-04-04

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptyTue Apr 15, 2014 10:28 pm





Christiana Carter


G ondolnád, hogy egy magamfajta szexisten el tud fáradni éjszakára? Nem? Én sem. Igazából ma annyit járkáltam a városban -megjegyzem tök fölöslegesen- hogy nem maradt se időm, se erőm elmenni bulizni. Haza jöttem, lezuhanyoztam, rántottát vacsoráztam -minő ostoba, de egyszerű ötlet- aztán elmentem aludni. Nem mosogattam el, nem tettem el a szennyes ruháimat sem. Csak levettem őket, a földön hagytam és egy szál alsónadrágban bedőltem a puha és kényelmes ágyamba. Nem sokkal később a következőre ébredek fel; takarómba csavarodtam, de olyan mértékben, hogy mozdulni nem tudtam és mindezek mellett nekem szükségem volt egy pohár vízre... vagy egy korsóra... esetleg kettőre. Morogtam egyet-kettőt ami leginkább csak magamnak szólt, amit az álmosság váltott ki belőlem. Nagy nehezen sikerült kiszabadítanom az egyik karomat, majd a másikat is, végül pedig egyik láb... és a másik. Nagy nehezen kihámoztam magam a takaró szorításából, de ekkor, épp csak lábra álltam, elestem a papucsomban. Nem kértem plusz ébresztést, sem pedig csókot a padlótól, de már mindegy. Feltápászkodtam és leballagtam a lépcsőn. Szerencsére azon nem estem el. Kitapogattam a konyha lámpájának a kapcsolóját és feloltottam a lámpát. A hirtelen fény vakítóan hatott a sötétség után, de igyekeztem résnyire összehúzott szemeimmel így is megtalálni a szekrényt. Elővettem egy poharat és... elejtettem. Hangosan csörömpölt, ami bántotta a fülemet ugyan, de túl éltem a hirtelen zajt. Felvettem, megtöröltem és végre valahára töltöttem magamnak egy kis vizet. Már a harmadik pohárnál jártam amikor egy ismerős hang ütötte meg a fülemet. Mintha már korábban is hallottam volna halk neszeket, de annyira fáradt vagyok, hogy figyelmen kívül hagytam a lépteket amik közeledtek felém. Letettem a poharat és megfordultam. Szememet még mindig bántotta a lámpa fénye, de így is kitudtam venni, hogy egy fiatal nő áll előttem. Hozzám sietett és megölelt. Váratlanul ért a dolog, pedig tudom, hogy ismerem ezt a nőt. Neki lökött az öt centivel mögöttem elhelyezkedő konyhapultnak. Ez csak megerősítette bennem az érzést, nem alszom. Átkaroltam a lányt, de még mindig nem ébredtem fel annyira, hogy felfogjam ki ez vagy mi ez. Miután elengedett és innen közelebbről is megtudtam nézni magamnak az arcát, akkor jöttem rá, hogy ez Chris. Chris? Mit keres ő itt? Megdörzsöltem a szemeimet és újra megnéztem magamnak. Ez tényleg ő.
- Mit... mit keresel te itt? - kérdeztem tőle álmosan és nyomottan miközben újra megdörzsöltem az arcomat és a szememet. Tudja egyáltalán, hogy hány óra van? És... fú, de most mennyi kérdés jutott az eszembe. Fejemet elöntötték a kérdések armadája, amikre más esetben ordítva vagy dühösen követeltem volna a választ, de jelen esetben még arra sem vagyok képes, hogy azt mondjam: bu. Szerintem ismer már annyira, hogy tudja miként reagálnék egy ilyen helyzetre és váratlan látogatásra, de most nem megy. Nem tudom hozni a saját formámat se ilyen álmosan. Hol van az ágyam?


words: 454 music: honestly note: -

made by Rew

Back to top Go down
Christiana Carter
Christiana Carter
I'm a human, please don't hurt me.
✤ Posztok száma : 31
✤ Regisztráció : 2014-04-14
: Konyha Tumblr_inline_mhrlmy5sGK1qz4rgp
✤ Foglalkozás & hobbi : Ingyenélő

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha EmptyTue Apr 15, 2014 9:13 pm




Ian & Chris


Újabb fantasztikus ötletem: Elmegyek Ianhez!
Utam egészében úgy vigyorogtam, mint aki füvezett volna. Talán azért volt ennyire jó kedvem, mert nem fog nekem örülni fogadott bátyám. Még szép, hogy nem szóltam neki egy szót sem vándorutamról, mert tuti, hogy már telefonon keresztül lemorogta volna a hajam.
Jobban szeretek bocsánatot kérni, mint engedélyt, és majd meghalok azért, hogy meglephessem a fekete bundást.
A buszon ücsörögtem, már jóval elmúlt éjfél is, de nem voltam fáradt. Kicsi bőröndöm mellettem feküdt az ülésen, jobb kezem rajta pihent. Nem sok cucc van nálam, nem szeretek cipekedni, csak a legfontosabbakat hoztam el.
A végállomáson lepakoltam a lábaimat a tömegközlekedőről, és azonnal megindultam az orrom után. Fogalmam sem volt merre kell mennem, de a nyüzsgő városban nem is kellett attól tartanom, hogy eltévednék. Azonnal fogtam egy taxit, és megmondtam neki, vigyen Adrian Herondale házához. Mondanom sem kell, nézett nagyokat, de biztos vagyok benne, hogy valami őrült rajongónak titulált egyből, de nem érdekelt, csak tovább vigyorogtam.
A sofőr még odaugatott valami olyat, hogy a rendőrök a közelben vannak, majd el is húzott. Sajnos azért a cehhet ki kellett fizetnem. De csak megvontam a vállam, majd tüzetesen megvizsgáltam a házat, ami elég szépen ki volt világítva.
A következő akadály az, hogyan jussak be. Mégis egy híresség háza, tuti tele van nyomva minden riasztóval meg kamerákkal. Bár, ha úgy vesszük nem betörő vagyok, csak egy régen látott családtag.
Elég magasak voltak a kerítések, ami miatt nem tudtam volna magammal cipelni a bőröndömet, ezért megnéztem, hogy minden jól le van-e zárva rajtam, majd könnyedén átdobtam a túl oldalra. Hallgatóztam egy kicsit. Se kutya, se riasztó. Így már nyugodtabban feszültem neki és jómagam is átkerültem.
Azt hittem ez még a könnyebbik része, de mikor a bejárati ajtóhoz értem, hát megdöbbentem, mikor azt nyitva találtam.
Halál nyugodtan bementem, még egy pillanatra sem merült fel bennem, hogy az a smucig sofőr, talán direkt rossz címre hozott.
Végül, ott hagytam az ajtóban a bőröndöt, majd felfedező útra indultam. Meg kell mondjam, igazi fényűzésben él Ian, ami elismerő bólintásokat váltott ki belőlem.
Nem tudom a ház melyik pontjára keveredtem, mikor zajt hallottam. Azonnal megtorpantam, hallgatóztam, mígnem újra hallottam. Óriási mosoly keletkezett az arcomon és megindultam megkeresni a forrást, ami a konyhában volt.
Azonnal felismertem fogadott bátyámat.
- Meglepetés! - köszöntem vigyorogva, majd odamentem és megöleltem, de azonnal el is engedtem.



Back to top Go down
Nathaniel Maxwell
Nathaniel Maxwell
✤ Posztok száma : 64
✤ Regisztráció : 2014-04-04

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Konyha Konyha EmptySat Apr 12, 2014 10:44 pm

Konyha A1_2014_4_12_3x8a7feeip
Back to top Go down
Sponsored content

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Konyha Konyha Empty

Back to top Go down

Konyha

View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1

Similar topics

-
» Konyha
» Konyha
» Konyha
» Konyha
» Konyha

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Whispers of the Night :: Napjaink :: New York :: Lakónegyed :: Bérlakások :: Herondale lakhelye-