Az erdő

Whispers of the Night


 

Share

Az erdő

View previous topic View next topic Go down
AuthorMessage
Magnus Bane
Magnus Bane
I'm a witch, I've got the magic in me.
✤ Posztok száma : 58
✤ Születésnap : 1171-07-30
✤ Regisztráció : 2013-12-19
: Az erdő A1_2014_3_30_vs62z1qi70
✤ Foglalkozás & hobbi : mások megsegítése, információ kereskedelem

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Az erdő Az erdő EmptySat Jan 25, 2014 3:30 pm




Moana & Me






a szarvas és a kígyó


A tekintet amit magamon éreztem nem sokáig maradt szótlan. Még léptem kettőt, de végül megálltam. Nem néztem fel a könyvemből, előbb még befejeztem az aktuális vers olvasását. A természetről írt benne a költő. Ami engem illet, szerintem pont ebbe a környezetbe és helyzetbe való. Valahogy mindig megtalálom a különböző szituációkhoz a legjobban illő verseket. Ezt mindig is sokra értékeltem magamban, szeretem ezt a bizonyos tulajdonságomat még ha nem is tudatos a dolog. Egyszerű mozdulattal becsuktam a könyvet ami egy halk puffanással jelezte cselekedetem célba értét. Oldalt álltam a hang és a tekintet tulajdonosának, több méteres távolságban. Fejemet fordítottam felé, csak egy picit és lassan. Csuklyám eltakarta arcom nagy részét, de a fényviszonyoknak köszönhetően macska szemeim felvillantak és jól láthatóakká váltak. Egy fiatal lányt pillantottam meg aki épp egy fa tövében húzta meg magát. Komoly arccal néztem őt egy darabig, majd felé fordultam teljesen és enyhén lefelé hajtva a fejemet, kissé ijesztő hatást keltve vele, elindultam határozott léptekkel a lány felé. Ami azt illeti, nem csodálkoznék rajta ha megijedne és elfutna. A szóbeszédek szerint ez egy veszélyes erdő és egy ilyen fiatal emberlány számára kissé ijesztő lehet a magasságom és az öltözékem. A komoly arckifejezésem és macska szemeim sem sugallhatnak jót a számára, bár nem akarom őt bántani. Nem mintha ő ezt tudná.


Közöttünk az erdő épp olyan, mint máshol. Gallyak, ágak, levelek és különböző termések hevernek a földön, a cserjeszinten élő növényeken kívül. Épp egy kettőnk között elterülő hosszú fatuskóhoz érek amikor megtorpanok. Már csak alig néhány méter van közöttünk, talán tíz. Most már jobban látom a lány vonásait ahogy ő is az enyémeket. Innen mérem fel és figyelem őt, majd egyszerűen fellépek a fatuskóra ami van legalább egy méter magas, és a következő lépésnél már le is jöttem róla. Tovább folytatom sétámat a lány felé és komoly, hűvös tekintetemet nem veszem le róla miközben közeledem felé.

Back to top Go down
http://cityofbones.hungarianforum.net/
Moana Siloh Greene
Moana Siloh Greene
I'm a human, please don't hurt me.
✤ Posztok száma : 3
✤ Regisztráció : 2013-12-15

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Az erdő Az erdő EmptyWed Jan 15, 2014 3:41 pm

Magnus és Moa


Egy újabb nap. Újabb lehetőség arra, hogy magam mögött hagyjam a múltam, a családom, az életem. Mégsem így döntöttem. Ó, nem! Nem tehetem. Szükségük van rám. És, bár - nem szívesen mondom ezt -, de nem vagyok túlságosan oda a családomért, mégis úgy érzem, hogy velük kell lennem. Ha eddig legalább egyszer éltem volna egy olyan lehetőséggel, hogy elhúzzak innen a francba, akkor most nem itt lennék, és nem tőrném azon a fejemet, hogy mihez kezdjek. Ezúttal is akadt egy ilyen esélyem, miszerint alkalmaztak volna táncosnőként Párizsban, de nem! Azt mondtam, hogy a családom mellett van a helyem. Fenéket! Ezt nekem ki köszöni meg? Senki. Mert hát minek? Moa csak szökjön, nem igaz? "Másra úgyse vagy jó, csak kurválkodni", szokta mondani az apám. Pedig már egyáltalán nem veszek részt mocskos dolgokban... és mikor részt vettem is, miattuk. Mert enni kellett. Most pedig ez a hála.
Ez a nap is körülbelül úgy kezdődött, hogy 11-kor arra ébredek, hogy az apám üvöltözik, hogy éhes. Ezzel nem is lenne baj, csak senki nem nézte a dolognak azt a felét, hogy egész éjjel dolgoztam. Kit is érdekel? Így eleve elég hisztérikus állapotomban kaptak el. Mert milyen az ember, amikor fáradt? Igaz, hogy nehezen, de valahogy sikerült kitápászkodnom az ágyból, aztán megetetni az apámat, és természetesen a húgomnak is összeütöttem egy gyors reggelit. Mióta apa lebénult a jobb oldala, teljesen a szolgájának néz... és persze úgy is beszél. Csak a kérdés az, hogy mindezt meddig bírom? Mert ha én feladom, akkor ő is elbukott. De rendesen. Na akkor nézném meg, hogy a kotynyeles húgom mit csinálnának. Szóval én a helyükben hálás lennék mindenért.
Aztán egyszer csak betelt a pohár. Meguntam mindent. Az életet, a családot, a munkámat... még visszafeküdni sem volt kedvem. Így hát úgy határoztam, hogy kiszellőztetem az agyam, különben valamelyiket megütöm. Nem tudom, hogy az ég miért ilyen idióta családdal kellett megáldjon. A francba is! Annyiszor néztem végig a barátnőim, barátaim családját. Mind boldogok, szeretik egymást. Mi meg... folyton borsót törünk egymás orra alá. És így is mindig én szívom a legjobban. Én vagyok akit a legtöbbet sértegetnek. Itt és most elegem lett mindebből!
Egy gyors tusolás után, magamra vettem az ágyamra előkészített ruháimat, majd a sminkes asztalomhoz léptem. Ide egy kicsit, oda egy kicsit, és végül végeztem is. Amúgy fogalmam sincs, hogy hová akarok menni, de megyek. Mindegy, csak itt ne kelljen ülnöm ebben a bolondok házában.
- Hová mész? - ordít az apám a kijárati ajtó felé, ahol éppen a cipőmet húztam. Nem mindegy neki? De most komolyan. Nehogy ma úgy határozzak, hogy nem jövök haza. Egye egy kicsit az ideg őt is, mert én is mérgelődök eleget.
- El! - ordítom vissza, majd bevágom magam mögött az ajtót. Levegő, és szabadság! Erre van nekem szükségem.
Ahogy végigmegyek a városon, alaposan szemügyre veszek minden egyes embert. Anyuka a kisfiával, kacarásznak, ezen nekem is mosolyognom kell. Aztán ott ül a padon egy idős néni egy szőke hajú kislánnyal, és vicceket mondanak. Ez a nagymamámra és rám emlékeztet. Mi is mindig ezt csináltuk idekint. Aztán elhaladtam néhány fiatal szerelmespár mellett is... undorító. Valahogy utálom azt látni, ha valaki boldog. Nem feltétlenül azért, mert féltékeny vagyok, csak egyszerűen nem értem. Ők miért tudnak boldogok lenni, és én miért nem? Ez a kérdés talán mindig megválaszolatlan marad számomra, de szeretek rajta filózni. Talán majd egyszer...
Egyszer csak arra kaptam magam, hogy jóval elhagytam a várost. Nagyon úgy néz ki, hogy az erdő fele tartok. Ezzel amúgy nincs baj, csak nem szeretnék eltévedni. Még sosem volt ott egyedül. Most pedig egyedül vagyok. Nagyon egyedül. Sőt, valamiért van egy olyan érzés, hogy épelméjű ember nem megy oda be. Nem tudom miért, de nekem olyan hátborzongatónak tűnik.
Vettem egy mély levegőt, majd beljebb merészkedtem. Így közelebbről látva az erdőt, nem is tűnik olyan veszélyesnek. Sőt... talán mindennél biztonságosabb épp azért, mert nem járnak ide az emberek. Vagy lehet, hogy járnak csak én nem tudok róla? Mindegy. A lényeg az, hogy talán gyakrabban kéne idejönnöm, ha kikapcsolódásra lenne szükségem. Ami amúgy így napi szinten történik meg, de azt a luxust már igazán nem engedhetem meg magamnak.
Leülök egy fa alá, és kényelembe helyezem magam. Talán még aludhatnék is egyet. Bár azt már tényleg nem tudom, hogy mennyire lenne jó ötlet. Nagyon nem kéne rám esteledjen. Valószínűleg sötétben még hátborzongatóbb egy hely.
Gondolataimba merülve ültem a fának nekidőlve, és egy kis pálcával szórakoztam, mikor léptekre lettem figyelmes. Egyszerre ijedtem meg és könnyebbültem meg. Nem vagyok egyedül. Ekkor vettem észre egy csuklyás alakot, aki nem messze tőlem sétál. Elég egy ijesztő látvány. Úgy néz ki, mint valami alvilági ördög, vagy nem is tudom. Remélem, hogy nem valami pszichopata gyilkossal hozott össze a sors.
- Héjj, Te! - Feltápászkodtam, aztán vártam az idegen reakcióját. Nagyon remélem, hogy egy jó cselekedet volt ez, hogy megszólítottam. Az előbb ugyanis tényleg mintha azt említettem volna, hogy mindent meguntam, de annyira komolyan azért nem gondoltam. Szeretnék még néhány évecskét élni.
Back to top Go down
Magnus Bane
Magnus Bane
I'm a witch, I've got the magic in me.
✤ Posztok száma : 58
✤ Születésnap : 1171-07-30
✤ Regisztráció : 2013-12-19
: Az erdő A1_2014_3_30_vs62z1qi70
✤ Foglalkozás & hobbi : mások megsegítése, információ kereskedelem

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Az erdő Az erdő EmptySat Jan 11, 2014 11:06 pm




Moana & Me






a szarvas és a kígyó


Kissé elgondolkoztam most, hogy útnak indultam be az erdőbe és újra egyedül maradtam. Nem gondoltam volna, hogy összefutok Nadia Petrova-val, de már nem is kell ezen gondolkoznom. Hamar túl teszem magamat a dolgon és róla valahogy világunk lényei jutnak eszembe. Elgondolkozom rajta, hogy milyen lények is élnek az emberek között és valahogy nem tetszik a dolog. Nem áll jól az emberek szénája és ezen változtatni sem igen lehet. Mindenki őket akarja, és amilyen törékenyek, könnyen bajuk is eshet. Szerencsére nekem nem kell izgulnom ezen. Mert halhatatlan vagyok, részben. És, mint egy bő 800 éves boszorkány állítom, hogy megtanultam életben maradni és bár mai napig követek el olyan hibákat, mint a múltban, még mindig itt vagyok és ha rajtam múlik, itt is leszek. Valahogy engem is az a fajta félelem tart itt, és sarkal arra, hogy küzdjek a halhatatlanságomért, ami mindenki mást. Mert nem merem eltépni az aranybéklyóimat. Én sem tudom mi vár rám a zuhanás után, ahogy senki sem. Épp ezért, itt maradok és megteszek minden tőlem telhetőt, hogy segítsek az embereknek és azoknak akik megérdemlik.


Hosszas elgondolkodás után végre úgy határozom, hogy belemerülök verses könyvembe. Bár mennyire is régi, és bármennyire is hasonlít egy varázskönyvre, valójában ártalmatlan versek vannak benne. De én magam, nem vagyok egészen ártalmatlan. Különösen így, csuklyában mutathatok ijesztő látványt egy külső szemlélő számára. De nem zavartatom magam miatta, különösen azért, mert az erdőben vagyok és folyamatosan sétálok. Bármennyire is lassan haladok, egyre beljebb jutok és ezzel nő az esélye annak, hogy nem találkozom emberrel. Belemélyedve a versekbe sétáltam szinte hangtalanul amikor hirtelen megálltam. Felnéztem a könyvből melyet két tenyérrel tartottam és egy őzet láttam. Engem nézett miközben száját mozgatva evett. Ritka az ilyen látvány és alig van 15 méterre tőlem. Barátságosan rámosolyogtam, majd tovább sétáltam. Az erdő csodálatos lehet, ahogy a lakói is. Alkalmunk megcsodálni őket csak ritkán lehet, használjuk ki, hacsak nem egy szép versek olvasok éppen.
Alig egy húsz perccel később, miközben sétáltam, éreztem magamon egy tekintet. Nem néztem fel, de éreztem, hogy valaki figyel engem.

Back to top Go down
http://cityofbones.hungarianforum.net/
Admin
Admin
We're here to help you.
✤ Posztok száma : 134
✤ Születésnap : 1991-11-19
✤ Regisztráció : 2013-11-02
: Az erdő Tumblr_mjml9p9FLT1rdfre5o1_500
✤ Foglalkozás & hobbi : trying to be nice ◯

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Az erdő Az erdő EmptySat Nov 02, 2013 9:57 pm

********************
Back to top Go down
https://whispersofthenight.hungarianforum.com
Sponsored content

Honey, keep my secrets well
PostSubject: Re: Az erdő Az erdő Empty

Back to top Go down

Az erdő

View previous topic View next topic Back to top
Page 1 of 1

Similar topics

-
» Erdő
» Az erdő
» Közeli erdő
» A ház körüli erdő
» Közeli erdő

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Whispers of the Night :: Mystic Falls :: Külváros-